Біографія
Навчально-методична діяльність
Статті
Дисципліни
Файли
Біографія

Доктор технічних наук, професор кафедри «Суднові енергетичні установки і технічна експлуатація» СЕУ та ТЕ, Одеського національного морського університету.

В 1986 р. закінчив з відзнакою Одеське вище інженерне морське училище (зараз ОНМА) за спеціальністю «автоматизація теплоенергетичних процесів», з 1995 р. е працівником Одеського національного морського університету. В 1997 р. захистив кандидатську дисертацію. В 2001 р. присвоєне вчене звання доцента кафедри суднових енергетичних установок і технічної експлуатації Одеського національного морського університету. В 2010 р. захистив докторську дисертацію на тему «Діагностичній контроль суднових дизелів в експлуатації», 22 грудня 2010 р. рішенням Вищої атестаційної комісії України (ВАК України) присуджено науковий ступінь доктора технічних наук зі спеціальності «двигуни та енергетичні установки», диплом ДД №008937. 14 грудня 2014 р. рішенням ВАК України присуджено звання професора.

Веде дослідження в галузі теорії робочого процесу та параметричної діагностики двигунів внутрішнього згоряння з 1996 р. За цей час розробив методологію і теоретичні основи діагностичного контролю робочого процесу суднових дизелів в умовах експлуатації. Розробив ряд діагностичних комплексів DEPAS 2.34, 3.0, 4.0, які знайшли широке застосування в експлуатації суднових, залізничних і стаціонарних дизельних установках в Україні і за кордоном. Розроблені методи були застосовані для діагностування енергетичних установок кораблів ВМС Збройних Сил України.

Є провідним викладачем кафедри СЕУ та ТЕ з дисциплін пов'язаних з теорією робочого процесу та діагностики ДВЗ на старших курсах судномеханічного факультету ОНМУ.

Романа Анатолійовича неодноразово запрошували для читання лекцій в інші ВНЗ і морські організації: КДТУ (Камчатський державний технічний університет), Ленське, Волзьке і Камское відділення Російського Річкового Регістра, МИИТ (Московський державний університет шляхів сполучення) і ДІІТ (Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту). Роман Анатолійович має робочий диплом механіка і часто запрошується в якості експерта з питань експлуатації суднових дизельних енергетичних установок.

У 2014 році Роман Анатолійович пройшов стажування в Technical University of Lisbon IST, CENTEC за темою "Математичне моделювання та діагностика робочого процесу ДВЗ". Розроблена діагностична система, застосована на навчально-допоміжному кораблі морської академії Лісабона NRP Berrio.

Сфери наукових інтересів: теорія робочого процесу ДВЗ, спектральний аналіз і методи математичного моделювання.

Є редактором фахового видання "Вісник АГТУ"

Навчально-методична діяльність
 
Статті

Має 72 публікації з них 57 у спеціалізованих виданнях, також має дві публікації в SAE Engines (SCOPUS).